روابط ,عمومی ,سازمان ,زنبور ,ارتباطات ,انسانی ,روابط عمومی ,روابط عمومی، ,ارتباطات سازمان ,فرایندی انسانی ,عمومی، فرایندی ,عمومی، فرایندی انسا
یک زنبور زمانی که به سمت گل ها هزاران متر و کیلومتر حرکت می کند، تنها به دنبال یک ماده است:شهد با کیفیت.
این قدرتی خدادادی است که خداوند به وی عطا نموده تا زندگی کند.

روابط عمومی نیز در هزاره سوم درست مانند یک زنبور باید عمل کند:
هم تعامل خوب با سایر همکاران داشته باشد و هم وظیفه خود را به درستی در تولید و اجرا انجام دهد.

اگر اطلاعات و نیازمندی به درستی شناسایی نشود، محصول خوبی نیز تولید نمی شود و در نتیجه روابط عمومی، پلی قابل اعتماد و جلوتر از زمان برای مشتریان و سازمان نخواهد بود.
در نتیجه اجرای روابط عمومی به طور پیوسته با تأخیر همراه می شود و یا دیگر بخش های سازمان برای روابط عمومی خط مشی، استراتژی و نحوه اجرا تعریف می کنند.

خروجی فرایند بالا، کیفیت نه چندان ایده آل و نابود شدن ایده ها، خلاقیت ها و ارتباطات میان واحدهای مختلف خواهد بود؛ چرا که بعد انسانی و شخصی در اولویت روابط عمومی قرارنمی گیرد.
علت مشخص است:پرداختن غیرتخصصی به امور غیراولویت دار.
مسأله و مشکل بسیاری از روابط عمومی های کسب و کارها و شرکت ها(به ویژه در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه) عدم توجه به نکات بالاست.


راه حل
تنها نباید انتقاد کرد و خرده گرفت؛ بلکه باید کلیدمشکل گشا نیز مطرح نمود:
تغییر نگاه مدیران ارشد سازمان به جنس فعالیت روابط عمومی و جدا نمودن آن از سایر بخش های سازمان در اجرا و ارزیابی.
روابط عمومی صفر و یک مهندسی نیست.
روابط عمومی، فرایندی انسانی است که ارتباطات سازمان را در همه ابعاد مدیریت، رهبری و کنترل می کند.
در صورتی که از وظیفه اصلی خود دور بشود، ارتباطات سازمان دچار اختلال خواهد شد؛ درست مانند این که زنبوری که وظیفه اش ساخت عسل است، به جای زنبور سرباز برای حفاظت قلب سیستم یعنی ملکه قرار بگیرد!!!
قطعا هم زنبور از بین خواهد رفت و هم ملکه.

موفقیت شما آرزوی من است . از خدا می خواهم که شما نیز به اهداف و آرزوهای بزرگ خود برسید و آن روز مرا در جشن خود شریک کنید. خوشحال می‌شوم در بخش نظرات، دیدگاه شما را درباره این مطلب بدانم. این وب‌گاه متعلق به خود شماست. اگر احساس می‌کنید نیاز به مشاوره دارید، هم‌اکنون تماس بگیرید.
منبع اصلی مطلب : مدیریت و فروش چریکی(سجّاد رحیمی مَدیسه)
برچسب ها : روابط ,عمومی ,سازمان ,زنبور ,ارتباطات ,انسانی ,روابط عمومی ,روابط عمومی، ,ارتباطات سازمان ,فرایندی انسانی ,عمومی، فرایندی ,عمومی، فرایندی انسا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سبد بلاگ : روابط عمومی، فرایندی انسانی